Stomatologia zachowawcza

 

Leczenie w znieczuleniu komputerowym - THE WAND

Co powoduje największy ból przy znieczulaniu?
Największy ból podczas znieczulenia nie jest powodowany przez wkłucie igły, ale poprzez rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki. Dzięki urządzeniu The Wand, w którym wyeliminowano problem nagłego rozpierania tkanek pod wpływem dużego ciśnienia, możliwe jest całkowicie bezbolesne znieczulenie.
Co to jest THE WAND?
Jest to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny.

Do czego służy THE WAND?
Do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii. 

Igła tradycyjnej strzykawki skręca w tkance.
Igła tradycyjnej strzykawki skręca w tkance. Ze względu na swoją konstrukcję /ścięcie pod kątem/ oraz używaną dotąd technikę wkłucia igła stosowana w strzykawkach, karpulach i innych typach podajników tradycyjnych zbacza ze swego toru podczas zagłębiania się w tkankę. Jak wykazały badania igła potrafi oddalić się od zamierzonego celu nawet o 5 mm. Dlatego tzw. znieczulenia przewodowe często bywają mało precyzyjne, a co za tym idzie mniej skuteczne. Według najnowszych badań naukowych co najmniej 25% znieczuleń przewodowych jest niefektywnych. W urządzeniu The Wand specjalna konstrukcja aplikatora oraz zmodyfikowana technika podawania eliminuje te niedogodności.

Dlaczego podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta?
Ponieważ The Wand podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo, a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem /jak w klasycznych strzykawkach/. Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Wypełnienia światłoutwardzalne

Wypełnienia kompozytowe (światłoutwardzalne) pozwalają na precyzyjną, estetyczną i funkcjonalną rekonstrukcję uszkodzonych tkanek zębów. W naszym gabinecie używamy tylko najwyższej jakości materiałów, które dobierane są na podstawie wyników najnowszych badań naukowych.

    

Specjalny żel do usuwania próchnicy bez użycia wierteł

Co to jest żel Carisolv?
Carisolv jest chemomechaniczną, oszczędzającą tkanki zęba, metodą usuwania próchnicy. W skład metody wchodzi żel oraz specjalne narzędzia. Żel składa się z płynu o różowym zabarwieniu, w skład którego wchodzą trzy różne aminokwasy, oraz z transparentnego płynu, który zawiera m.in. podchloryn sodu w niskim stężeniu. Płyny miesza się bezpośrednio przed użyciem. Wymieszany płyn aplikujemy na zmienioną próchnicowo zębinę, która pod wpływem Carisolv ulega zmiękczeniu. Specjalne instrumenty są tak opracowane i nieustannie ulepszane, by delikatnie usuwać samą próchnicę chroniąc zdrową tkankę zęba. Końcówki instrumentów są ostre,l ecz z tępymi kątami tnącymi. Są one specjalnie przeznaczone do systemu Carisolv , mają różne rozmiary i kształty. Żel Carisolv nie usuwa zdrowej tkanki zęba, nie działa też na miękkie tkanki. 

Żel nie oddziaływuje na zdrową zębinę i tkankę miękką. 
 
 
     

PRYWATNE GABINETY STOMATOLOGICZNE      tel. +48 (33) 823 52 32       PON - PT: 9:00 - 20:00, CZW: 12:00 - 20:00