Implantologia

  Implanty stomatologiczne są sprawdzoną, bezpieczną i skuteczną metodą uzupełnienia brakujących zębów. Są również najskuteczniejszym sposobem podparcia protez częściowych lub całkowitych.        

Brak pojedynczego zęba
Jeśli musisz zastąpić tylko jeden brakujący ząb, implant może stanowić dla Ciebie lepszą alternatywę niż konwencjonalny most. Aby wykonać standardowy most konieczne jest oszlifowanie (częściowe uszkodzenie) sąsiednich zębów. Zastosowanie implantów pozwala uniknąć ich szlifowania, zwłaszcza gdy to są zdrowe zęby bez wypełnień i próchnicy.

Brak kilku zębów
Analogicznie jak w przypadku braku pojedynczego zęba, należy rozważyć czy implant nie jest lepszą alternatywą dla mostu na zębach sąsiadujących z luką. Aby uzupełnić brak większej liczby zębów, konieczne może się okazać wykonanie protezy częściowej. Dzięki implantom możliwe jest uzupełnienie protetyczne, które jest niewyjmowane. Takie rozwiązanie zapewnia komfort funkcjonowania zbliżony do posiadania naturalnego uzębienia, eliminując niedogodności związane z użytkowaniem prac ruchomych (potencjalna potrzeba stosowania klejów i/lub metalowych klamer, które są niewygodne i nieestetyczne). Implanty pomagają w utrzymaniu zdrowej kości szczęk/żuchwy i w ten sposób pomagają na długo zachować Twój owal twarzy, zapobiegając zapadaniu się policzków.

Całkowity brak zębów
Implanty stomatologiczne są jedynym skutecznym sposobem na poprawę stabilności o podparcia dla protez całkowitych. Użytkowanie źle dopasowanych protez wpływa na sposób jedzenia, mowy oraz na wygląd. Jeżeli proteza jest osadzona na implantach, nie ma potrzeby jej częstego podścielania. Wygoda użytkowania i trwałość takich rozwiązań protetycznych stanowi duże udogodnienie dla pacjentów poprawiając Ich komfort.
 
     

 

PRYWATNE GABINETY STOMATOLOGICZNE      tel. +48 (33) 823 52 32       PON - PT: 9:00 - 20:00, CZW: 12:00 - 20:00