Tomography 3D CBCT

 


Obrazowanie 3 D to przyszłość diagnostyki stomatologicznej , dbanie o pacjenta i otwarcie nowych form leczenia, które kiedyś były nieosiągalne bez właściwego rozpoznania.  Vatech tworzy  już nie pierwszy raz system tak innowacyjny, że wyprzedza on swoją forma inne, dostępne systemy. Wielka troska o pacjenta, a w szczególności o  tego małego, pozwoliło na zbudowanie aparatu o najmniejszej emisji promieni rentgena przy zachowaniu wysokiej jakości zdjęć.

  • Pełna diagnostyka – zdjęcia panoramiczne, cefalometryczne, tomografia CBCT
  • Gwarancja najwyższej jakość obrazowania
  • Najnowsza technologia
  • Bezpieczeństwo Lekarza i  Pacjenta 

Zastosowana technika w postaci wiązki stożkowej CBCT  umożliwia precyzyjną diagnostykę wszystkich struktur anatomicznych twarzoczaszki w trakcie tylko jednego obrotu źródła promieniowania  w czasie 5,9 sekundy. Dzięki temu dawka promieniowania jest mniejsza niż w przypadku konwencjonalnej TK, przy większej rozdzielczości oraz dobrym jednoczesnym obrazowaniu tkanek miękkich i kości.

W tomografii stożkowej możliwe jest obrazowanie w polach różnych wielkościach: 5x5, 8x5, 8x8, 10x8.

Właściwy dobór pola daje optymalny obraz diagnostyczny, odpowiedni dla planowanej procedury stomatologicznej. Nie bez znaczenia jest przy tym kolejne obniżenie dawki promieniowania.
Panoramiczne zdjęcia szczęki i żuchwy wykonywane są w technologii MAGIC-PAN, która charakteryzuje się tym, że w czasie jednego obrotu aparat zbiera dane z 13 warstw, a następnie oprogramowanie wybiera optymalny rodzaj prezentacji badania..


Specyfikacja techniczna:


 
     

PRYWATNE GABINETY STOMATOLOGICZNE      tel. +48 (33) 823 52 32       PON - PT: 9:00 - 20:00, CZW: 12:00 - 20:00