Aktualności

 

 

 

 

Konferencja W Chicago (PDF)

Konferencja EuroPerio9 (PDF)

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                                                                TERAPIA FOTODYNAMICZNA

 

 

Oferujemy Państwu jedną z najnowocześniejszych terapii  - terapię fotodynamiczną. Umożliwia ona leczenie chorób przyzębia nawet osób, które z różnych względów nie mogą stosować przewlekłych antybiotykoterapii. Pomaga podtrzymywać stan  przyzębia w zdrowiu lub w fazie stabilnej po leczeniu wstępnym.

 

Istotą działania terapii fotodynamicznej jest współdziałanie fotouczulacza, światła o odpowiedniej długości fali oraz tlenu. Stosowane fotouczulacze wybiórczo wiążą się z komórkami docelowymi – w przypadku choroby przyzębia – bakteriami wywołującymi i podtrzymującymi chorobę przyzębia. Jako źródło światła stosujemy wysoce precyzyjny laser.

 

Antybakteryjna terapia fotodynamiczna została zbadana zarówno w warunkach in vitro, jak i in vivo. Badania laboratoryjne potwierdziły wysoką skuteczność tej terapii w stosunku do bakterii odpowiadających za choroby przyzębia.

 

Z praktycznego punktu widzenia zastosowanie terapii fotodynamicznej umożliwia leczenie pacjentów, którzy cierpią z powodu chorób układu pokarmowego, np. wrzodziejącego zaplenia jelita grubego - wówczas leczenie przewlekłą antybiotykoterapią może być niezwykle trudne lub w niektórych stanach nie możliwe.

 

PRYWATNE GABINETY STOMATOLOGICZNE      tel. +48 (33) 823 52 32       PON - PT: 9:00 - 20:00, CZW: 12:00 - 20:00